KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 16108062
*
nr 1610 8062
Karl-Erik Forsberg
(1914-1995), Sverige
Skärgård. Signerad, akvarell, daterad - 73,53x83 cm, yttermått inklusive ram: 66x98 cm
Kondition: skadad, saknar skyddsglas
Karl-Erik Forsberg, svensk svensk grafisk formgivare, typograf, kalligraf och målare född 1914, död 1995.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 april 2024
kl 19:17:40
- Konstnär/Designer
Karl-Erik Forsberg
Karl-Erik Forsberg, svensk svensk grafisk formgivare, typograf, kalligraf och målare född 1914, död 1995.
Läs mer om Karl-Erik Forsberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller karl-erik forsberg skärgård skärgårdsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
7238 Akvarell
Björn Blomberg (1925-2003), "Snöbyar, Torneträsk"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:20
-
7117 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Gamla Stan. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:36
-
7118 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Kustbild. Signerad...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:23
-
7019 Akvarell
Elis Aidanpää, fjällmotiv. Signerad, daterad 64, a..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:56
-
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:24
-
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:06
*
Karl-Erik Forsberg
Kondition: skadad, saknar skyddsglas
Karl-Erik Forsberg, svensk svensk grafisk formgivare, typograf, kalligraf och målare född 1914, död 1995.
Läs mer om Karl-Erik Forsberg
nr 1610 8062
Karl-Erik Forsberg
(1914-1995), Sverige
Skärgård. Signerad, akvarell, daterad - 73,53x83 cm, yttermått inklusive ram: 66x98 cm
Kondition: skadad, saknar skyddsglas
Karl-Erik Forsberg, svensk svensk grafisk formgivare, typograf, kalligraf och målare född 1914, död 1995.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 april 2024 |
- Konstnär/Designer
Karl-Erik Forsberg
Karl-Erik Forsberg, svensk svensk grafisk formgivare, typograf, kalligraf och mÃ¥lare född 1914, död 1995.Läs mer om Karl-Erik Forsberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller karl-erik forsberg skärgård skärgårdsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
7238 Akvarell
Björn Blomberg (1925-2003), "Snöbyar, Torneträsk"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:20 -
7117 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Gamla Stan. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:36 -
7118 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Kustbild. Signerad...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:23
-
7019 Akvarell
Elis Aidanpää, fjällmotiv. Signerad, daterad 64, a..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:56 -
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:24 -
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:06